Lagkaptener

Inom distriktet BDGF, Bohuslän Dahls Golfdistrikt så finns det en seniortour med herr och dam lag i åldersgrupper som har ett seriespel med fyra matcher under året. En av tävlingsomgångarna innefattar även distriktsmästerskap i ålderkategorin. Om du som medlem är intresserad av att deltaga i ett lag,, kontakta repsektive lagkapten och anmäl ditt intresse.

Anders Thelander

Ansvarig seriespelet

H22:  Inga lag

H 40: 2 lag  Lag 1 Mikael Askerfors   mikael.askerfors@gmail.com   Lag 2  Mattias Jönegren mattias.jonegren@telia.com

H  50: 2 lag  Ulf Erikson aunc.erikson@telia.com 

H  60: 2 lag  Anders Jonsson anders@bjbb.se

H 70:  2 lag Per-Åke Wilhelmsson per-ake.wilhelmsson@pakonsult.se

H 75:  2 lag Olle Olsson olle39olsson@gmail.com

H 80:  2 lag Ove Kristensson oveimkristensson@gmail.com

 

D 22:  1 lag Åsa Wedin ingalill-a@hotmail.com

D 50: 2 lag Åsa Hedendal asa@medveckla.se

D 60:  2 lag Siv Jarlmo lagkapten sivjarlmo@gmail.com och Marie Brandt marie@brandt.li

D 70:  2 lag Lena Sjöblom  seaflowers48@gmail.com  och Ingela Hagström ingela.hagstrom@gmail.com

D 75:  1 lag Lena Sjöblom och Lena Axelsson l_axelsson@yahooo.com